Vrchařskou korunu Jižních Čech 2020 získá každý biker, který zdolá v období od 1. dubna do 30. listopadu všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba se na každém vrcholu vyfotit, ideálně s kolem, a pak poslat všech 20 fotografií na emailovou adresu vkjc@bknezmar.cz. O pořadí bude rozhodovat datum odeslání fotografií.

Pro ročník 2020 jsme si připravili novinku. Dobývat Vrchařskou korunu Jižních Čech budeme moci ve 3 kategoriích! Každá kategorie se bude hodnotit samostatně a každá kategorie bude mít 20 vrcholů ke zdolání.

Kategorie VÝKON

Řada nádherných vrcholů je příliš nedostupných. Dostat se na ně znamená překonat náročný terén, velké převýšení a umět to s mapou (nebo alespoň s navigací). Na některé nevede jetelná cesta, nebo ani jakákoli cesta. Často nezbývá než kolo tlačit a někdy ho dokonce nést na zádech. Je nás pár takových, kteří to máme rádi. Takovým je učena kategorie VÝKON. Slibujeme vám krev, pot a slzy :). Toto je hlavní kategorie Vrchařských korun.

Kategorie VÝLET

Někoho by však takto náročné vrcholy mohly od dobývání VKJČ odradit a to by byla škoda. Nabízíme kategorii VÝLET. Do této kategorie jsme zařadili vrcholy dostupnější. Dostaneme se na ně po zpevněné jetelné cestě, s menším převýšením. Jejich zdolání je tedy méně náročné, ale určitě nebude zadarmo! I účastníci této kategorie si protáhnou tělo na čerstvém vzduchu, možná se nevyhnou tlačení a jemnému blouděníčku.

A teď to nejlepší: pokud je vrchol příliš náročný – je v kategorie VÝKON, tak má poblíž své „dvojče“ v kategorii VÝLET. Na společnou vyjížďku se tedy mohou vydat bajkeři rozdílné výkonnosti. Všichni dosáhnou na vrchol kategorie VÝLET a ty ambicióznější si mohou sami odskočit na vrchol kategorie VÝKON, který leží poblíž. Je na každém, jakou úroveň zdolávání vrcholů si zvolí.

Kategorie OKOLO KOMÍNA

Jihočeský kraj, jehož hranicemi jsou vrcholy VKJČ ohraničeny, je velmi rozsáhlý. Každý nemá čas a chuť zajíždět do vzdálených koutů kraje. Navíc se to často neobejde bez pomoci vlaku nebo auta. Zkusili jsme proto připravit kategorii KOLEM KOMÍNA. Je určena těm, kteří by se VKJČ rádi zúčastnili, ale pouze v rámci jednodenních vyjížděk. Chápeme, že komín má každý jinde, ale v této kategorii cílíme na budějčáky. Vrcholy jsou v dojezdné vzdálenosti kolem Budějc. I s návratem není problém se vejít do celodenního výletu. Dokonce je možné během jedné vyjížďky posbírat několik vrcholů, které jsme volili tak, aby byly dosažitelné i pro starší děti. Abychom to ještě zjednodušili, tak na stránkách budeme zveřejňovat doporučené trasy, které se ideálně vyhnou silnicím, ale stále budou velice dobře jetelné.